Spotkanie Wielkanocne w ZSG
2015-04-01 13:08:19
 Spotkanie Wielkanocne w ZSG

„[…] co znaczy powstać z martwych”. (Mk 9, 2-10)

1 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Ks. Tomasz Konstanciuk wraz z uczniami przygotował wzruszające Misterium Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa, wprowadzające w klimat Wielkiego Tygodnia. Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli fragmenty filmu „Pasja” opowiadające o największej „sensacji od XX-u wieków”. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest nie tylko zapowiedzią naszego zmartwychwstania do wieczności, ale daje siłę do zmartwychwstawania każdego dnia z tego co jest naszą śmiercią, ze zniewolenia, ograniczeń i słabości.

Uczestnicy wielkanocnego spotkania mogli włączyć się w tajemnicę zmartwychwstania i wyrazić swoją gotowość powstania z martwych poprzez symboliczne zamienienie gwoździa wbitego w krzyż na biały goździk.

Następnie dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha zaproszonym gościom, gronu pedagogicznemu, pracownikom oraz uczniom życzył, aby ten świąteczny czas przyniósł radość oraz wzajemną życzliwość, by stał się źródłem wzmacniania ducha i rozświetlał jak górnicza lampka wszelkie mroki codzienności. Życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych złożył  Roman Cholewa Starosta Łęczyński.

Podczas uroczystości uczniom osiągającym bardzo dobre i dobre wyniki w nauce wręczono listy gratulacyjne zawierające informacje o przyznanym stypendium naukowym.

Galeria

Zostaw komentarz