Spotkanie Wielkanocne w ZSG
2014-04-16 12:07:13

Spotkanie Wielkanocne w ZSG

Dołóżmy starań, aby poznać Pana,
Jego przyjście jest pewne jak świt poranka.

Księga Ozeasza 6, 3 

Kończy się okres Wielkiego Postu i nadchodzi Wielkanoc, czas radości, ale też zadumy nad tajemnicą Chrystusa i tajemnicą życia człowieka. 16 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się uroczystość wprowadzająca w misterium paschalne. Uczniowie pod opieką ks. Michała Gałusa przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany A dzisiaj jest Wielkanoc.

Część artystyczna rozpoczęła się prezentacją multimedialną, skłaniającą do zadumy nad współczesnym życiem, gdzie obok chrystusowego przesłania miłości jest tak wiele brutalności, egoizmu, agresji i obojętności. Przesłanie zostało podkreślone przez wymowny utwór Czesława Niemena Dziwny jest ten świat. Nadzieją napawa jednak, że ludzi dobrej woli jest więcej.

Dzięki ofierze Chrystusa każdy z nas może dążyć do doskonałości, stawać się człowiekiem na wzór Syna Bożego, obdarzać innych miłością, dobrem i troską. Może nieść Dobrą Nowinę tam, gdzie panuje krzywda, niezgoda, rozpacz, smutek.

Następnie dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha zaproszonym gościom, gronu pedagogicznemu, pracownikom oraz uczniom życzył, aby ten świąteczny czas przyniósł radości oraz wzajemną życzliwość, by stał się źródłem wzmacniania ducha i rozświetlał jak górnicza lampka wszelkie mroki codzienności. Życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych złożył również Kazimierz Radko Wicestarosta Łęczyński.

Wielkanocne spotkanie zakończone zostało wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. Michała.

Galeria

Zostaw komentarz