Spotkanie wigilijne
2013-12-20 12:35:05

Spotkanie wigilijne

Wigilia Bożego Narodzenia to czas bardzo szczególny, większość z nas spędzi ten czas z rodziną przy wspólnym stole, śpiewając kolędy i kultywując polską tradycję. 20 grudnia 2013 r. młodzież Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej pod kierunkiem ks. Michała Gałusa i ks. Tomasza Konstanciuka przybliżyła podczas spotkania opłatkowego świąteczne zwyczaje. Siano pod obrusem, dwanaście postnych potraw, wolne miejsce przy stole, opłatek, zapalona świece, czekanie na pierwszą gwiazdę, łamanie się opłatkiem.

Zgodnie z tradycją wieczerzę wigilijną rozpoczyna się odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Jako gospodarz zrobił to dyrektor szkoły Arkadiusz Marucha.

Następnie słowami Cypriana Kamila Norwida przypomniał zebranym: Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Z okazji zbliżających się świąt przekazał najserdeczniejsze życzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Świąteczne życzenia złożył również przybyły na tę uroczystość Sekretarz Powiatu Zbigniew Dąbek.

W trakcie spotkania nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem, wzajemnego składania życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Cieszymy się, że młodzież Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej pielęgnuje tradycje i zwyczaje tych pięknych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Galeria

Zostaw komentarz