Spotkanie wigilijne 2012
2012-12-21 11:50:18

21 XII 2012. Spotkanie wigilijne

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia. To noc wyjątkowa… Jedyna… Niepowtarzalna… Noc Bożego Narodzenia. Tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Arkadiusz Marucha rozpoczął świąteczne spotkanie z uczniami i pracownikami szkoły. Jednocześnie z okazji zbliżających się świąt życzył: - Samych radosnych i magicznych chwil w rodzinnym gronie, przy żywicznym zapachu świerkowej gałązki, ze wspólnie śpiewaną kolędą i upragnionym gościem przy wigilijnym stole. Niech magia Bożego Narodzenia przetrwa w nas jak najdłużej, a nadchodzący Nowy 2013 Rok spełni marzenia ukryte na samym dnie serca. Świąteczne życzenia uczniom i pracownikom szkoły złożył również przybyły na tę uroczystość Mirosław Tarkowski Przewodniczący Komisji Oświaty.

Następnie uczniowie i nauczyciele zgromadzeni przy symbolicznym wigilijnym stole wysłuchali fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu odczytanego przez ks. Tomasza Konstanciuka. Kapłan zgodnie z wigilijną tradycją skierował do wszystkich świąteczne życzenia i słowa pojednania.

W tym duchu szkolna grupa teatralna Liberum Veto przedstawiła inscenizację wigilijną pokazującą kontrast atmosfery Świąt Bożego Narodzenia z dzisiejszą rzeczywistością. W występie zawarte było przesłanie, aby przy wigilijnym stole znalazło się miejsce przy stole dla Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny.

– Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to dla czego się żyło. I święta i dom pełen wspomnień – powiedziała  opiekunka grupy teatralnej.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem i składaniem świątecznych życzeń.

Jasełka - mp4

Galeria

Zostaw komentarz