Spotkanie wigilijne w ZSG
2014-12-22 16:28:14

Spotkanie wigilijne w ZSG

19 XII 2014. Wigilia Bożego Narodzenia to czas bardzo szczególny, większość z nas spędzi go z rodziną przy wspólnym stole, śpiewając kolędy i kultywując polskie tradycje. Już na kilka dni przed zakończeniem szkolnych zajęć młodzież z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Danielem Zagrodnikiem zadbała o świąteczny klimat w szkole. Na każdej przerwie można było wysłuchać pięknych kolęd nie tylko w wykonaniu światowych gwiazd, a także polskich wykonawców.

19 grudnia 2014 r. młodzież pod kierunkiem ks. Tomasza Konstanciuka przygotowała pantomimę opartą na prologu Ewangelii św. Jana „Na początku było Słowo”.

W trakcie spotkania nie zabrakło łamania się opłatkiem, wzajemnego składania życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy Narodziny Chrystusa czynimy to dlatego, aby dać świadectwo temu, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym – mówił Dyrektor Arkadiusz Marucha cytując papieża św. Jana Pawła II. Z okazji zbliżających się świąt przekazał najserdeczniejsze życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły i rodzicom – Mam nadzieję, że chociaż cząstka dobra, które w świątecznych życzeniach sobie przekazujemy spełni się. Jestem pewny, że każdy z nas to dobro przyjmie i przekaże dalej. Świąteczne życzenia złożyła również przybyła na tę uroczystość Naczelnik Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Rozwoju Powiatu Małgorzata Kolary-Woźniak. – W imieniu władz samorządowych, Pana Starosty Romana Cholewy składam Wam serdeczne życzenia, pięknego przezywania Świąt, w tym duchu, którego mogliśmy niedawno doświadczyć. Składają te życzenia gratuluję jak zwykle Waszej  kreatywności i głębokiego przeżywania przeróżnych tematów, które prezentujecie jako młodzież tej szkoły w swoich przedstawieniach, bo rzeczywiście jest to coś innego, głębokiego i oryginalnego.

Galeria

Zostaw komentarz