Spotkanie z Agatą Kołakowską
2019-05-24 12:17:28


Spotkanie z Agatą Kołakowską

W czwartek 23 maja 2019 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięła udział w spotkaniu z powieściopisarką i dziennikarką Agatą Kołakowską . Spotkanie autorskie zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Danuta Panas dyrektor M-GBP, powitała oraz przedstawiła Autorkę przybyłym na spotkanie czytelnikom.

Pisarka opowiadała o swoich  książkach: „Pokrewne dusze”, „Pięć minut Raisy” „Wyrok na miłość”, „Niewypowiedziane słowa”, „Niechciana prawda”, „Kolejny rozdział”. Zapowiedziała na czerwiec najnowszą powieść – „Lista obecności”.

 W swojej twórczości – mówiła - pragnę skonfrontować czytelnika z różnymi tematami a w szczególności z samym sobą. Pomysły czerpie z życia, każde doświadczenie filtruje a potem z dużą dozą fantazji i poczuciem humoru przelewa na papier. Jej powieści są przepełnione życiową mądrością, otwierają na drugiego człowieka, ukazują, że żyjemy w sieci wzajemnych powiązań. Każda książka skłania do refleksji.

Agata Kołakowska zdradziła czytelnikom, że bardzo rzetelnie przygotowuje się do pracy. Nauczyła się tego na studiach dziennikarskich, gdzie zebrany materiał  musi być zgodny z prawdą i całkowicie przemyślany.

Pochodzi z Wrocławia, tam również ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną. Współpracowała z Polskim Radiem Wrocław, jednak zdała sobie sprawę, że dziennikarstwo za bardzo ją ogranicza, że to nie jest to, co chciałaby robić w życiu. Od zawsze jej pasją było pisanie, dlatego postanowiła, że zajmie się tym zawodowo. W swoim dorobku twórczym ma 12 powieści.

Na zakończenie można było zakupić książki oraz uzyskać wpis Autorki, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Galeria

Zostaw komentarz