Spotkanie z ekipą BUSiMY
2012-11-30 10:24:15

BUSiMY taki trip życia

W czwartek 29 listopada w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ekipą BUSiMY, czyli sześcioma sympatycznymi studentami z Łęcznej i Lublina. Opowieściom podróżników przysłuchiwali się również uczniowie z Koła Dziennikarsko - Fotograficznego działającego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Euro Północ-Południe 2012 to trasa licząca ok. 19500 km i obejmująca 16 państw Europy północnej i południowej. Dwumiesięczna podróż, którą odbyli to nie wakacje all inclusive z wygodami, darmowymi drinkami i obsługą gotową spełnić każde ich życzenie. Całą trasę pokonali własnoręcznie wyremontowanym 17-letnim Fordem Transitem, który  zdobią wakacyjne elementy.

Zanim wyruszyli w podróż marzeń studenci korzystali z każdej okazji aby zgromadzić potrzebne fundusze. Wystąpili między innymi w programie Familiada, wzięli udział w konkursie Radia Free i Plusssz.

Młodzi, pełni pasji ludzie bardzo ciekawie opowiadali o przygotowaniach do podróży, a także krajach które odwiedzili. Zmontowany przez nich film pozwolił młodzieży doświadczyć przygód jakie spotkały ekipę BUSiMY i przybliżyć atmosferę wyjazdu.

Podróżnicy swoją postawą i zaangażowaniem pokazali, że można realizować marzenia. Zachęcali uczniów, by odważyli się rozwijać swoje pasje.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać ekipę BUSiMY i obejrzeć film z ich ostatniej wyprawy zapraszamy na ich profil na portalu Facebook.

Zostaw komentarz