Spotkanie z Ewą Nowak, pisarką
2019-06-01 14:42:46


Spotkanie z Ewą Nowak, pisarką

30 czerwca 2019 r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięła udział w spotkaniu ze znaną pisarką powieści dla młodzieży, Ewą Nowak. Okazało się, że na spotkanie przybyło tak wiele młodzieży, że z ledwością zmieścili się w niezbyt obszernej czytelni.

Pisarka świetnie czuła się w grupie, do której kieruje swoje książki. Zapytała, czy ma opowiadać o książkach czy o tym, jak została pisarką? Młodzież zdecydowała, że życie może być równie ciekawe jak powieść, poprosili więc o historię życia i odkrywania literackiego talentu. Autorka niemal 50 książek barwnie opowiadała swe perypetie życiowe, a przy tym wykorzystała czas, by przemycić wiele treści edukacyjnych jak np.  rozwijanie myślenia przez czytanie, zachowanie kultury osobistej,  dążenie do osiągania celów, odkrywanie i rozwijanie talentów. I wiele innych kwestii, co w tak krótkim spotkaniu wydaje się nie lada talentem.

Był również czas na pytania, młodzież miała ich wiele np. o to, skąd czerpie wzory bohaterów swoich powieści? Która powieść była dla niej najtrudniejsza, a która przyniosła najwięcej satysfakcji? Jak długo powstaje książka?

Po zakończeniu spotkania pisarka można było zakupić książkę oraz poprosić o wpis. A także zrobić pamiątkowe zdjęcie. Do biblioteki ZSG zakupiona została książka Michał Jakiśtam, jest to powieść o dojrzewaniu do samodzielności i o dokonywaniu właściwych wyborów.

Strona pisarki: https://ewanowak.com/ksiazki/

Galeria

Zostaw komentarz