Spotkanie z poetą w ZSG
2019-12-10 20:09:02
 

Spotkanie z poetą w ZSG

10 grudnia w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej gościł Rafał Kasprzyk, pracujący w kopalni Bogdanka poeta. W spotkaniu z autorem tomiku Interakcje (czyli życie oparte na węglu) wzięło udział 19 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Poeta opowiadając młodzieży o swoim pisaniu, zachęcał, by podążali za swymi pragnieniami i marzeniami: Jeśli nosicie w sobie jakieś marzenia to nie zatracajcie ich tylko walczcie o nie. Opowiadał także o zetknięciu ze światem kopalni i o tym jak ten podziemny świat wpłynął na jego twórczość i realizację marzeń. - Kopalnia dodała mi odwagi do tego, żeby wyjść ze swoją twórczością do świata. Moja pierwsza książka ukazała się dopiero w zeszłym roku, miałem wtedy 38 lat. Jeśli rzeczywiście się czegoś chce to świat podsuwa odpowiednich ludzi na naszej drodze i takie sytuacje, które realizacji naszych marzeń sprzyjają. W moim przypadku tak właśnie było. Od momentu wydania książki wszystko potoczyło się już lawinowo.

Rafał Kasprzyk wspominał także pisarza z Ludwina, Andrzeja Łuczeńczyka, który znacząco wpłynął na to, co dzieje się w jego życiu. Chodziło o podjęcie przez poetę prowadzenia Literackich Spotkań u Łuczeńczyka, na które zapraszani są znani w Polsce twórcy ze świata literatury.

Poeta zachęcał młodzież do realizacji marzeń, ale i przestrzegał, że nic nie dzieje się natychmiast. - Do tego trzeba pewnej cierpliwości i niepoddawania się.

Na zakończenie uczniowie nagrodzili brawami gościa, dziękując mu w ten sposób za ciekawe spotkanie. Każdy mógł też poprosić go o autograf na specjalnie przygotowanej karcie z wierszem pochodzącym z tomiku Interakcje.

Spotkanie odbyło się w bibliotece Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Galeria

Zostaw komentarz