Spotkanie z Tomaszem Jastrunem
2018-10-06 09:41:24

Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

4 października 2018 roku grupa uczniów z klasy 1d Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięła udział w spotkaniu autorskim z Tomaszem Jastrunem. Spotkanie zorganizował Dyskusyjny Klub Książki „Pod Różą” działający w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Uczestnicy spotkania wysłuchali wspomnień poety o Zbigniewie Herbercie, którego znał osobiście jeszcze z dzieciństwa. Autor opowiadał o swoich kontaktach z Herbertem oraz o jego twórczości. Przeczytał kilka ulubionych wierszy poety. O swojej twórczości mówił niewiele, aktualnie pisze felietony w „Przeglądzie” i „Zwierciadle”, wspomniał o najbardziej intymnej swojej książce, jaką jest „Osobisty przewodnik po depresji” traktującej o trudnej chorobie cywilizacyjnej. Odczytał kilka swoich wierszy z tomiku „Naprzeciw siebie”. Tą oraz inne pozycje twórczości Tomasza Jastruna można było nabyć podczas spotkania.

Tomasz Jastrun syn Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny to poeta, prozaik, eseista, reporter i krytyk literacki. Urodził się 15 września 1950 w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatem Nagrody Fundacji Roberta Gravesa, nagrody Fundacji Kościelskich, nagrody kulturalnej NSZZ "Solidarności" za twórczość z okresu stanu wojennego, nagrody Dziennikarzy Niezależnych im. A. Słonimskiego, nagrody literackiej paryskiej "Kultury" oraz Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski.

Galeria

Zostaw komentarz