Studniówka 2016
2016-01-28 10:03:37

Studniówka w ZSG

Nogi bolą, ale było warto!

Pozostało już tylko 100 dni do matury. Cztery lata wspólnej nauki minęły zadziwiająco szybko. 23 stycznia 2016 r. w sali balowej Zajazdu Drob w Urszulinie, na balu studniówkowym bawiło się 65 uczniów Technikum Górniczego i Elektrycznego.

Bo coś w szaleństwach jest z młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu – słowami Leopolda Staffa absolwenci Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej rozpoczęli Bal Studniówkowy 2016. Uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, powitali przedstawiciele tegorocznych maturzystów: Magdalena Bodzak i Radosław Świder.

W tym wyjątkowym dniu uczniom towarzyszyli wychowawcy: Iwona Czech (wych. kl. IVa), Ewa Pytka (wych. IVb), Piotr Gałat (wych. IVc) i Marzena Golan (wych. IVd), a także dyrekcja szkoły: Arkadiusz Marucha, Maria Jarmuł-Snopek, Edyta Król. Szczególnym gościem tego wieczoru był Wicestarosta Łęczyński Dariusz Kowalski wraz z małżonką.

Oficjalnego otwarcia balu dokonał Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. – Przez cztery lata zdobywaliście wiedzę, pracowaliście na to, by  osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru odłóżcie na bok wszelkie troski i zmartwienia, zajmiecie się nimi w poniedziałek, a teraz po prostu dobrze się bawcie – zachęcał.

Następnie uczniowie zwracając się do Wicestarosty Łęczyńskiego podziękowali mu za zaangażowanie w rozwój Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Dziękowali także dyrekcji za opiekę i troskę okazaną w czasie czterech lat edukacji. Wychowawcom dziękowali, za pomoc, zrozumienie i towarzyszenie we wspólnej wędrówce.

W podniosłą atmosferę tradycyjnego poloneza, otwierającego studniówkowy bal, wprowadził uczniów odczytany werset Pana Tadeusza: Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi. Po tych słowach ruszył korowód elegancko ubranych par, uczniowie dostojnym krokiem podążali po parkiecie, starając się nie pomylić kroków uroczystego tańca.

Tego wieczoru nikt nie myślał o nauce. Uczniowie jeszcze długo będą wspominać niepowtarzalną atmosferę studniówki, która trwała do białego rana.

– Będziemy wspominać ten bal do końca życia, bo tak wspaniałych chwil nigdy się nie zapomina. Damy wyglądały nieziemsko, a tańcząc wytwornie poloneza, zwalały z nóg podziwiających.

– Zabawa była przednia, DJ bardzo super, a przede wszystkim była świetna muzyka. Jeszcze raz chciałbym to powtórzyć.

– Niesamowita ekipa, ogólnie dużo się działo, nie było chwili wytchnienia, taniec za tańcem.

– Było cool, czułem się jak w siódmym niebie. Wybawiłem się na całe życie.

– W pamięci pozostanie mi wyjątkowy dzień, spędzony w gronie bliskich mi osób.

– Studniówka była wspaniała, muzyka fantastyczna, zabawa fantastyczna, jedzenie wyborne. DJ wykonał świetną pracę rozkręcając w okolicy północy zabawę w stylu weselnym.

– Zabawa była rewelacyjna. Ogólnie elektrycy mieli fazę.

– Studniówka była super, wspaniała, piękna, najlepsza, ekstra, ale za krótka.

– Bawiliśmy się świetnie do białego rana. Nogi bolą, ale było warto!

Galeria

Zostaw komentarz