Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z ZSG
2017-11-08 11:28:42


Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

- Lubelszczyzna na was liczy – mówił podczas gali stypendialnej do  237 najlepszych uczniów na  Lubelszczyźnie Wojewoda Przemysław Czarnek.

7 listopada 2017 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018. Wziął w niej udział Szymon Osieleniec, uczeń Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej  który osiągnął w ubiegłym roku najwyższe wyniki w szkole.

Wojewoda Lubelski mówił do zgromadzonych: - Jestem zaszczycony, że możemy gościć tak wybitnych ludzi. Cieszę się, że mamy taki kwiat na Lubelszczyźnie. To jest święto was wszystkich - podkreślał. Bez waszej pracy, dalszego rozwoju ścieżki zawodowej nie będzie dobrej Polski w przyszłości. Zachęcał, aby młodzież podejmowała naukę na doskonale kształcących lubelskich uczelniach. Natomiast Kurator Oświaty życzyła stypendystom, by obecny sukces zaowocował w ich życiu.

Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej. Na zakończenie młodzi zostali zaproszeni do suto zastawionego w słodkości stołu.

W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskało 237 uczniów z województwa lubelskiego.

Zostaw komentarz