Sukces Liberum Veto
2015-04-17 11:57:32
Najlepszy „Akordeon” w powiecie

W dniach 14-15 kwietnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2015 zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęcznej. Grupa teatralna „Liberum Veto” z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej przedstawieniem ,,Akordeon” wywalczyła I nagrodę i będzie reprezentować Powiat Łęczyński w etapie wojewódzkim.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 14. grup teatralnych, reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, Gminne Ośrodki Kultury szkoły ponadgimnazjalne.  Zmagania oceniało jury w składzie: Anna Czarnecka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ludwinie, Mariola Pacholska-Roczon – instruktor kulturalno-oświatowy Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, Małgorzata Pieczykolan – p.o. kierownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Dyplomy i nagrody wręczali Roman Cholewa – Starosta Powiatu Łęczyńskiego, Dariusz Kowalski –Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego, Kazimierz Radko – Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego, Adam Niwiński – członek Komisji kultury, kultury fizycznej, sportu, turystyki i młodzieży, Grażyna Pasiak –pracownik Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

,,Akordeon” to krótka bajka o trzech wyjątkowo urodziwych siostrach. Urodzone na polu kapusty, odznaczały się nie tylko nadzwyczajną urodą ale i „pracowitością”. Zgodne i beztroskie życie wiodły do momentu pojawienia się księcia. Rywalizując o jego względy dwie spośród sióstr wykonywały taniec miłosny, a w tym czasie trzecia odjechała z ukochanym. Morał całego przedstawiania zawiera się w zdaniu: „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”. Towarzyszący spektaklowi akordeon odegrał rolę drugiego narratora, który snuł muzyczną opowieść.

W zwycięskim przedstawieniu udział wzięli: Magdalena Jasielska, Patrycja Romańczuk i Łucja Grabczak - jako trzy siostry, Norbert Czarnomysy – narrator, Szymon Osieleniec – książę oraz Marcin Michalski – akordeonista.

Opiekunką grupy teatralnej „Liberum Veto” i autorką scenariusza spektaklu ,,Akordeon” jest Marzena Golan, nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Uczniom z grupy „Liberum Veto” oraz opiekunce gratulujemy i życzymy sukcesów na przeglądzie wojewódzkim, który odbędzie się w maju w Lublinie.

Galeria

Zostaw komentarz