Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2017
2017-04-09 09:43:05

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2017

4 kwietnia w Łęcznej obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wzięli w nim udział także uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Atrakcją dla licznie przybyłych dzieci były stoiska sensoryczne. Na placu królowały niebieskie baloniki, a uczniowie z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Dawid Brzozowski i Piotr Kowal, rozdawali cytaty o nadziei, życzliwości i pomocy.

Przez całą imprezę odbywały się występy artystyczne. Zaprezentowały się dzieci z Aniołka, Mali Odkrywcy, grupa Muchomorków, zespół Biedroneczki, Roztańczone Jedyneczki, Bąbelki a także wielu innych wykonawców. Na scenie gościły nie tylko przedszkolaki, ale również dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Górniczych reprezentowali Szymon Osieleniec i Łucja Grabczak.

Obchody dnia autyzmu zorganizowane zostały placu Tadeusza Kościuszki przed ratuszem. Atrakcją dnia, było uruchomienie fontann z podświetloną na niebiesko wodą. Błękitnym światłem zapłonął również ratusz. Można było także obejrzeć przejazd motocyklistów. Imprezę zakończył koncert rodzimego zespołu FILIPiKUKI.

Galeria
Zostaw komentarz