Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019
2019-04-06 10:07:57

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2019

4 kwietnia w Łęcznej obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wzięli w nim udział także uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Atrakcją dla licznie przybyłych dzieci były stoiska sensoryczne. Na placu królowały niebieskie baloniki, a uczniowie z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, rozdawali cytaty motywacyjne oraz cukierki.

Przez całą imprezę odbywały się występy artystyczne dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Górniczych reprezentował Karol Kwiatkowski, który wykonał dwa utwory: „Kawałek do tańca” z repertuaru Poparzeni Kawą Trzy i hit Luisa Fonsi „Despasito”. Grą na saksofonie oczarował zwłaszcza żeńską publiczność, która nagrodziła utwór nie tyle oklaskami co piskami.

Obchody dnia autyzmu zorganizowane zostały na placu Tadeusza Kościuszki przed ratuszem. Atrakcją dnia, miało być uruchomienie fontann z podświetloną na niebiesko wodą. Niestety zaświeciły się tylko światła fontann… Błękitnym światłem zapłonął również ratusz. Co roku atrakcją święta jest też przejazd motocyklistów.

Galeria

Zostaw komentarz