Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości 2015
2015-11-12 09:35:49

10 XI 2015. "Ojczyzna jest w nas i wokół nas"

Uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowany przez młodzież, zgromadził społeczność uczniowską, grono pedagogiczne i zaproszonych gości. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Sekretarz Powiatu Kazimierz Radko.

Dyrektor szkoły Arkadiusz Marucha przypomniał, trudny czas walki o odzyskanie niepodległości Polski. Podkreślił także fakt, że komendant I Brygady Legionów Polski, przyszły Marszałek Państwa, owacyjnie witany był na Lubelszczyźnie. Za co dziękował Lublinianom, mówiąc, że dopiero tutaj odczuł, że Ojczyzna jest w nas i koło nas. Dyrektor  ZSG zachęcał młodzież, aby manifestowała swój patriotyzm: – Nie wstydźmy się naszych uczuć do Polski, podkreślajmy go także, wywieszając w święto narodowe biało czerwone flagi.

Następnie głos zabrał Sekretarz Powiatu, który podkreślał, że jest zbudowany postawą młodzieży, która dzisiaj daje świadectwo patriotyzmu. W imieniu Starosty Łęczyńskiego zaprosił zgromadzonych na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Po przemówieniach młodzież zaprosiła wszystkich na szczególną lekcję historii. W spektaklu słowno muzycznym oraz ciekawej prezentacji  multimedialnej przypomniała tragiczne wydarzenia z okresu rozbiorów, zrywy narodowościowe i radosny dzień, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata.

Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem nauczycielki historii Moniki Jaszuk i nauczyciela j. rosyjskiego Daniela Zagrodnika.

Galeria

Zostaw komentarz