Szkolni komandosi - Paintball
2013-11-05 15:12:22

Szkolni komandosi - Paintball

31 października 2013 r. uczniowie klasy I m wraz z wychowawcą Markiem Koziołem oraz Andrzejem Pytką, nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa, wzięli udział w zabawie paintballowej na terenie starej odlewni żeliwa Ursus w Lublinie.

Młodzież na początku została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa, z obsługą sprzętu oraz z obiektem, po którym mieli się poruszać. Wyposażeni zostali w odpowiedni ubiór ochronny, sprzęt do strzelania i podzieleni na dwie drużyny. Zadaniem każdej z nich było jak najszybsze wyeliminowanie drużyny przeciwnej oraz zdobycie ich sektora. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do tego zadania. Musieli wykazać się sprytem, zwinnością, determinacją i szybkością. Rozgrywki paintbollowe wyzwalały wysoki poziom adrenaliny co sprawiło, że tego typu zabawa wszystkim się podobała, nauczycielom również.

Druga część wycieczki była bardziej refleksyjna, uczniowie zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku. Wraz z przewodnikiem wyruszyli drogą, którą kiedyś szli skazani więźniowie. W ocalałych barakach mieli możliwość obejrzenia wystaw oraz projekcji multimedialnych. Wizyta w Muzeum była okazją do poszerzenia wiedzy o tragedii Holocaustu i pozostałych ofiar hitlerowskiego systemu zagłady.

Galeria

Zostaw komentarz