Targi Edukacyjne 2014
2014-02-21 11:36:27

ZSG na Targach Edukacyjnych 2014

W dniach 18-19 lutego 2014 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Lublinie odbyły się jubileuszowe X Targi Edukacyjne Edukacja 2014. W tym roku ponad 100 wystawców zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną w tym: szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego, wszystkie uczelnie wyższe z Lublina, uczelnie wyższe z innych miast Polski oraz firmy z branży edukacyjnej.

Lubelskie Targi Edukacyjne to jedyna po tej stronie Wisły impreza tłumnie odwiedzana przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną i jedyna taka okazja by zaprezentować ofertę edudukacyjną szkoły. Nie mogło na niej zabraknąć Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Prezydent Miasta Lublin wystosował do uczestników targów list, w którym życzył wszystkim trafnego wyboru kierunku kształcenia oraz takiej szkoły lub uczelni, która bardzo dobrze przygotuje ich do pełnienia wymarzonych funkcji w dorosłym życiu.

Do podjęcia nauki w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zachęcali: Martyna Hryciuk, Luiza Mydlak, Rafał Dziurka, Wojciech Grzesiuk, Piotr Jędruszak i Karol Szałajka – uczniowie klas górniczych i elektrycznych. Potencjalni kandydaci najczęściej pytali o zasady rekrutacji, sposób realizacji zajęć i praktykę zawodową. Reprezentujący ZSG uczniowie podkreślali, że niewątpliwym atutem naszej szkoły jest ciekawy i poszukiwany na rynku pracy zawód, gwarantujący stabilizację finansową.

Oferta edukacyjna ZSG obecnie obejmuje następujące zawody:

- Technik górnictwa podziemnego

- Technik przeróbki kopalin stałych

- Technik mechanik

- Technik mechatronik – nowy kierunek kształcenia w ZSG!

- Technik elektryk.

Galeria

Zostaw komentarz