Targi Edukacyjne Edykacja 2013
2013-03-29 10:55:49

Edukacja 2013

W dniach 26-27 marca 2013 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Lublinie odbyły się IX Targi Edukacyjne Edukacja 2013. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 40 szkół ponadgimnazjalnych, uczelnie wyższe oraz firmy z branży edukacyjnej. Na jedynych po tej stronie Wisły Targach, nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, który już po raz piąty uczestniczył w tej formie promocji.

– Leży nam na sercu to, żeby młody człowiek zdobył takie wykształcenie, które pozwoliłoby mu w życiu dorosłym znaleźć swoje miejsce pracy – mówił podczas otwarcia imprezy lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz – Patrząc na uczestników wiedzę, że zapotrzebowanie na tego typu informacje, mimo tak popularnych źródeł elektronicznych, jest naprawdę bardzo duże.

Pierwszego dnia targów do podjęcia nauki w szkole górniczej zachęcali: Aleksandra Krzysztoń, Adam Turek i Andrzej Puzio. Kolejnego dnia ofertę edukacyjną naszej szkoły prezentowali uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej Liberum Veto: Ilona Grochowska, Mariola Huszaluk, Magdalena Jasielska, Patrycja Romańczuk, Norbert Czarnomysy, Grzegorz Gil, Jakub Jasielski, Kamil Obroślak. Młodzi aktorzy zaprezentowali na scenie targowej scenkę kabaretową „Górnik i Ma-ryla”. Ta forma promocji cieszy się podczas targów nie mniejszym powodzeniem niż wizyta przy stoiskach szkół. Miłym akcentem targów było odwiedzenie stoiska ZSG przez Bogdana Kuszakina - przedstawiciela Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Z rąk dyrektora Arkadiusza Maruchy otrzymał on pakiet promujący ZSG w Łęcznej.

Potencjalni kandydaci najczęściej pytali o zasady rekrutacji, sposób realizacji zajęć i praktykę zawodową. Reprezentujący ZSG uczniowie podkreślali, że niewątpliwym atutem naszej szkoły jest ciekawy i poszukiwany na rynku pracy zawód, gwarantujący stabilizację finansową.

Galeria

Zostaw komentarz