Test na przedsiębiorczość
2019-12-05 11:01:05

Test na przedsiębiorczość

5 grudnia 2019 w Zespole Szkół Górniczych odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowane przez nauczycielkę podstaw przedsiębiorczości Ewę Pytkę. Do etapu szkolnego przystąpiło 19 uczniów z kl. 3a, 3d i 3m.

Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące segmentów rynku finansowego, podstaw marketingu, cech globalizacji, stopy rezerw obowiązkowej NBP. Wszystkich pytań było 50 i 50 minut czasu na odpowiedź. Zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział 5 marca 2020 r. w eliminacjach okręgowych. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będących partnerami głównymi projektu. Zawody dofinansowane są także z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Galeria

Zostaw komentarz