Uczniowie na Salonie Maturzystów
2019-09-27 09:24:58


Uczniowie na Salonie Maturzystów

26 września 2019 r. maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w Salonie Maturzystów zorganizowanym na najstarszej lubelskiej uczelni, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

27 uczniów odwiedziło stoiska akademickie największych uczelni lubelskich i krajowych, które rozstawiły swe stoiska w Collegium Jana Pawła II: UMCS, KUL, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska, były tam także przedstawiciele UAM z Poznania, Politechniki Warszawskiej, Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina.

Podczas inauguracji Lubelskiego Salonu Maturzystów rektor KUL powitał bardzo licznie przybyłą młodzież, zachęcał do rozmów z wystawcami i oczywiście wysłuchania wskazówek egzaminatorów OKE. Uczniowie wzięli udział w trzech wykładach: z języka polskiego, matematyki i fizyki. O tym jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka obcego? – wyjaśniała Anna Staroń, o tym, że na egzaminie z matematyki można liczyć tylko na siebie – mówił Piotr Ludwikowski, Kierownik Pracowni Matur OKE w Krakowie. O tym jak wyruszyć z fizyką na studia, mówił Jan Sawicki - ekspert OKE w Krakowie.

Matura to przepustka na studia, dlatego tak ważne jest by przygotować się do niego jak najlepiej, miejmy nadzieję, że dzięki wskazówkom ekspertów będzie to możliwe.

Galeria

Zostaw komentarz