Uczniowie Zespołu Szkół Górniczych poszukują zaginionej
2013-03-22 12:30:18

Poszukiwana

21 marca miała przybyć na umówione spotkanie, niestety wszelki ślad po niej zaginął. Ostatni raz widziana 20 czerwca 2012 r. Poszukiwana nosi wdzięczne imię Wiosna 2013. Jest cała pachnąca, utkana z kawałka łąki i skrawka nieba. Ma nową, obsypaną kwieciem sukienkę, zazwyczaj spaceruje z bukietem wiatru w rozpuszczonych włosach. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o losie zaginionej proszony jest o natychmiastowy kontakt osobisty lub telefoniczny z dyrektorem szkoły.

W związku z tym, że Pani Wiosna nie przybyła na spotkanie z młodzieżą ZSG, zaplanowane na ten dzień atrakcje takie jak: topienie Marzanny w kurtce puchowej, konkurs na najszybsze zjedzenie ptysia z talerza bez użycia rąk i w pozycji leżącej, uroczyste zainaugurowanie szkolnej księgi rekordów Guinnessa w kategoriach: dobrze urodzeni, oryginalne imię, najwyższa osoba. Rewia okrzyków na powitanie Wiosny, zostały odłożone do czasu jej odnalezienia.

W zamian odbyły się: turniej tenisa stołowego i mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele.

W tenisie stołowym najlepsze wśród dziewcząt były:

  1. Karolina Kawiak kl. Ic
  2. Ratomska Joanna kl. Ic
  3. Szafranek Ewelina kl. Ic

W kategorii chłopców najlepsze wyniki uzyskali:

  1. Kopeć Krystian kl. Ia
  2. Szymański Przemysław kl. IIId
  3. Boruch Grzegorz kl. Id

Niezwykle emocjonujący mecz siatkówki, w którym Grono Pedagogiczne usiłowało pokonać uczniów zakończył się "niemal remisem" czyli wynikiem 2:1 na korzyść uczniów. Galeria

Na zakończenie szkolnych obchodów „Dnia Wiosny” uczniowie sformułowali list, w którym zawarli prośbę o pomoc w odnalezieniu zaginionej Damy:

„Szanowni Mieszkańcy Łęcznej i Powiatu Łęczyńskiego nie możemy być obojętni na los naszej Małej Ojczyzny, nie możemy pozwolić by Ziemia Łęczyńska zakryta śniegiem i skuta lodem nie doczekała się upragnionej Wiosny. Szukajmy jej śladów choćby najmniejszych, przyczyni się to z pewnością do poprawy naszych nastrojów”.

Zostaw komentarz