Uczniowie ZSG na Dniu Otwartym Politechniki Lubelskiej
2019-03-22 10:30:11


Uczniowie ZSG na Dniu Otwartym Politechniki Lubelskiej

21 marca 2019 r. w pierwszy dzień wiosny Politechnika Lubelska zaprosiła zainteresowanych uczniów na Dzień Otwarty. W nowoczesnym budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii czekało na nich wiele atrakcji. Wśród uczniów, którzy tego dnia odwiedzili lubelską uczelnię była również młodzież z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

We wnętrzu najnowocześniejszego budynku Politechniki młodzież powitały władze uczelni. Uczniowie wysłuchali także przewodniczącej samorządu studenckiego, która omówiła prezentację dotyczącą oferty edukacyjnej uczelni, opowiedziała także o działających tam organizacjach i niezliczonej ilości kół zainteresowań. Uroczyste powitanie uatrakcyjnił taniec w wykonaniu tancerzy Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza, działającej oczywiście przy Politechnice Lubelskiej.

Po powitaniach młodzież ruszyła do stoisk przygotowanych przez sześć wydziałów Politechniki. Na uczniów czekały pokazy i laboratoria w programach wydziałowych, pokój zagadek, konkurs matematyczny oraz wiele niespodzianek. Dodatkową atrakcją była wystawa Made in Politechnika. Uczniowie obejrzeli tam: Trenażer czołgowy MPG-69, Cetan, Buggy 4x4, kosiarkę gąsiennicową, żuki i inne pojazdy z FSC, a także symulator lotów VR, mogli się przenieść w świat Wirtualnej Rzeczywistości.

Już na początku uroczystego powitania odwiedzających Politechnikę, do grupy uczniów z ZSG dołączył ubiegłoroczny absolwent szkoły, aktualnie student I roku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki, Jakub Okoń. Jakub opowiedział młodszym kolegom jak wygląda studencka rzeczywistość, oprowadził ich także po swoim wydziale. W bibliotece uniwersyteckiej natknęli się na kolejnego kolegę z ZSG, Macieja Chorosia. Obaj studenci są już po pierwszej sesji. Zachęcali do studiowania na „polibudzie”, choć jak wiadomo, lekko nie jest… ale dla chcącego, przecież nic trudnego.

Zostaw komentarz