Uczniowie ZSG na Salonie Maturzystów
2012-10-02 15:28:37

Salon Maturzystów

W dniach 25-26 września 2012r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie już po raz szósty odbył się Salon Maturzystów Perspektywy 2012. Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej mieli doskonałą okazję, by dowiedzieć się wszystkiego o maturze i rekrutacji na studia. Podczas wykładów czwartoklasiści uczestniczyli w spotkaniach z egzaminatorami Okręgowej komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, które jak określił Lech Gawryłow, dyrektor OKE są okazją do wyjaśnienia nieporozumień, przełamania stereotypów i obalenia mitów na temat kryteriów oceniania prac zdających.

Podczas Salonu 17. uczelni z Krakowa, Warszawy i Lublina prezentowało ofertę kształcenia, zasady rekrutacji oraz warunki studiowania.

Maturzyści wzięli udział w następujących zajęciach: Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z fizyki? Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z WOS-u?, O stereotypach na egzaminie z języka polskiego, Egzaminy maturalne z języków obcych wzięli także udział w zajęciach: Zrób to! Reklama jako temat prezentacji maturalnej poprowadzonych przez Artura Waczko, Prezesa Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Miejmy nadzieję, że zajęcia z ekspertami, których celem była pomoc w zaplanowaniu przygotowania się do matury i zapoznania z wymaganiami na poszczególnych egzaminach przyniosą dla uczniów pozytywne efekty w przyszłości.

Maturzystów zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można zapoznać się z materiałami prezentującymi ofertę uczelni wyższych oraz najnowszym ogólnopolskim informatorem dla maturzystów 2013.

Zostaw komentarz