Uczniowie ZSG wspierają akcje charytatywne
2013-12-10 14:41:08

Uczniowie ZSG wspierają akcje charytatywne

Wielki Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Puchaczów

Z roku na rok przybywa osób, które wymagają wsparcia materialnego. Społeczność Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej nie pozostaje obojętna wobec tego faktu. Samorząd Uczniowski pod opieką Marzeny Golan zorganizował w szkole zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin w powiecie. Żywność długoterminowa oraz słodycze były zbierane od 4 grudnia. Szczególnie aktywnie w akcję włączyły się klasy Id, IId, IIIm, IVc, IVd. Przykład uczniom dała dyrekcja szkoły, która przekazała słodycze.

Zebrane produkty zostały przekazane podczas Wielkiego Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Puchaczów, który odbył się 6 grudnia 2013 roku. Efekt trzydniowej zbiórki w ZSG przerósł najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny udowodniliśmy, że los potrzebujących osób nie jest nam obojętny.

Turniej zorganizowany przez Gminę Puchaczów i Starostwo Powiatowe w Łęcznej otworzyli Adam Grzesiuk Wójt Gminy Puchaczów oraz Kazimierz Radko Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego. Wzięła w nim udział reprezentacja Telewizji Lublin, piłkarki Ekstraligowego Górnika Łęczna, piłkarki III – ligowego Górnika Łęczna ( lider tabeli po rundzie jesiennej), reprezentacja Gminy Puchaczów oraz Powiatu Łęczyńskiego, w której zagrał nauczyciel w-f w ZSG Piotr Gałat. Na trybunach nie zabrakło młodzieży z ZSG w Łęcznej. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Telewizji Lublin, drugie miejsce zajęły piłkarki Ekstraligowego Górnika Łęczna, trzecie miejsce reprezentacja Gminy Puchaczów i Powiatu Łęczyńskiego, czwarte piłkarki III – ligowego Górnika Łęczna. Zwycięzcy nagrody odebrali z rąk Adama Grzesiuka Wójta Gminy Puchaczów.

Mariusz Łagodziński, pracownik Starostwa Powiatowego podziękował wszystkim za okazane serce i przekazanie produktów żywnościowych osobom potrzebującym. Szczególne podziękowania skierował do uczniów ZSG w Łęcznej, którzy aktywnie włączyli się w akcje charytatywną.

Cała społeczność Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej aktywnie włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W odpowiedzi na prośbę Senatora RP Stanisława Gogacza oraz Starosty Łęczyńskiego Adama Niwińskiego wsparliśmy akcję „Polacy – Rodakom”. Ma ona na celu przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych, które zostaną dostarczone do najbiedniejszych polskich rodzin na Białorusi i Ukrainie.

Rokrocznie włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, dzięki której pomoc otrzymują dzieci wychowujące się poza własną rodziną, tworzone są nowe domy dla dzieci, wspierane rodzinne domy dziecka, pogotowia rodzinne, rodziny zastępcze oraz  najbardziej potrzebujące domy dziecka.

Galeria