VIII Targi Energetyczne Energetics
2015-11-18 14:52:33

VIII Targi Energetyczne Energetics

17 listopada 2015 w Lublinie rozpoczęły się VIII Targi Energetyczne Energetics. Wzięła w nim dział 49. osobowa grupa uczniów Technikum Elektrycznego z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Wyjazd na targi zorganizowały nauczycielki przedmiotów zawodowych: Sylwia Osoba i Anita Golec.

W siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej, zgromadziło się około 160 wystawców. Prezentowane były najnowsze rozwiązania techniczne w elektroenergetyce, elektronice i energetyce odnawialnej.

Energetics jest ważnym spotkaniem branży energetycznej w Polsce. Jego istotą jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znaleźli się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy.

Uczniowie mieli okazję do rozmów w wystawcami, a jednocześnie mogli zorientować się, gdzie w przyszłości będą szukali zatrudnienia. Nauczycieli interesowały kontakty z firmami, z niektórymi umówione zostały bezpłatne spotkania i prelekcje.

Po ciekawym spotkaniu z wystawcami branży elektrycznej, uczniowie zrealizowali bardziej rekreacyjną część wycieczkowego planu - w Cinema City w obejrzeli film Hotel Transylwania 2.

Galeria

Zostaw komentarz