W kwietniu zajęli III miejsce w Polsce - teraz odebrali nagrody
2020-06-10 13:07:41


W kwietniu zajęli III miejsce w Polsce - teraz odebrali nagrody

9 czerwca 2020 r. pięcioosobowa drużyna „Zsg Eko Start”, odebrała z rąk dyrektora Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Arkadiusza Maruchy, dyplomy i nagrody, które zdobyła w ogólnopolskim konkursie.

Zwycięzcy to uczniowie klasy 1e i 1eg, kształcący się w zawodzie technika elektryka. Chłopcy jeszcze jesienią przystąpili do konkursu filmowego Filmeko, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w ramach projektu „Postaw na Słońce”. 6 kwietnia ogłoszone zostały wyniki konkursu, do którego przystąpiło ok. 180 drużyn z całej Polski. Drużyna z ZSG zajęła w konkursie trzecie miejsce. Niestety ze względu na trwającą pandemię nie mogli odebrać dyplomów i nagród, organizator przesłał je do szkół.

Zwycięska drużyna „Zsg Eko Start” to: Marcel Sobiesiak, Chapuła Łukasz, Hanc Maciej, Roczon Mateusz z klasy 1eg oraz Kamil Kuriata z klasy 1e. Opiekunem uczniów w projekcie była nauczycielka przedmiotów zawodowych elektrycznych Sylwia Osoba.

„Wszystkim zespołom gratulujemy i cieszymy się z zaangażowania w projekt. Wierzymy, że wiedza i umiejętności zdobyte w czasie realizacji zadań projektu zaowocują w przyszłości i za Waszą sprawą wiele osób, zarówno rówieśników jak i dorosłych dowie się o korzyściach, jakie daje zmiana tradycyjnych źródła energii na Odnawialne Źródła Energii” – napisali organizatorzy.

Zostaw komentarz