Wakacje 2013
2013-06-28 14:51:36

Wakacje!!!

Hurra, hurra!!! 28 czerwca wreszcie nadszedł długo oczekiwany koniec roku. Przed młodzieżą czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Słońce, woda, dalekie podróże, mamy na nie aż dwa letnie miesiące, warto dobrze je wykorzystać.

Uroczystość kończąca rok szkolny 2012/2013 w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w parafii św. Barbary. Następnie w murach szkoły obyła się akademia, była ona okazją wręczenia nagród uczniom, którzy zdobyli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. Świadectwa i nagrody ufundowane przez LW „Bogdanka” S.A. odbierali z rąk Rogera de Bazelaire Prezesa Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych, Lecha Tora Członka Zarządu oraz dyrektora ZSG Arkadiusza Maruchy. Nagrody książkowe wręczali również: Mirosław Tarkowski Przewodniczący Komisji Oświaty oraz Barbara Kępowicz Przewodnicząca Rady Rodziców.

Cenię bardzo współpracę między szkołą a Lubelskim Węglem „Bogdanka” S.A., chciałbym powiedzieć, że liczymy na was w przyszłości – powiedział Roger de Bazelaire. Następnie głos zabrał Lech Tor, który zachęcał młodzież, by śmiało podejmowała ambitne zadania: – Dla najlepszych, dla tych, którzy dbają o swoje wykształcenie, drzwi do naszej firmy stoją otworem, a to jest dla was gwarancją dobrej przyszłości. Gratulujemy dobrych wyników i zapraszamy do Bogdanki.

Zwracając się do uczniów Dyrektor ZSG mówił: – Teraz czekacie na wymarzone i zasłużone dwa miesiące wakacji. Życzę by były one dla was najlepszymi wakacjami jakie do tej pory mieliście i co najważniejsze bezpiecznymi. Nauczycielom podziękował za trud, bez którego uczniowie nie mogliby realizować swoich marzeń. Wszystkim pracownikom życzył dobrego letniego odpoczynku.

Szkolna uroczystość uświetniona została przygotowaną przez uczniów prezentacją multimedialną pod tytułem: Ale to już było…, gdzie przypomniane zostały ważniejsze wydarzenia minionego roku szkolnego. W części artystycznej młodzież w ciekawy sposób podsumowała rok szkolny dopasowując zabawne teksty do znanych szlagierów. Na melodię Kto na ławce wyciął serce, Magdalena Jasielska zaśpiewała: Kto za szkołą szlugi jarał, kto wciąż bury cięgiem łapał, kto, no powiedz kto? Kto na matmie nie chciał gadać. Potem w sierpniu musiał zdawać. Kto – to właśnie ja. Tak bardzo się starałam, ale cóż nie wyszło mi… Natomiast na melodię znanego hitu Mój przyjacielu, Norbert Czarnomysy zaśpiewał: Nauczycielu ty jesteś mi naprawdę bliski, nauczycielu chociaż byłeś mi jak kat. Dałem Ci zeszyt, dałem ćwiczenia, wypracowania dwa do sprawdzenia. A Ty chcesz więcej! Co Ci mogę więcej dać! Na koniec w duecie zaśpiewali przeróbkę kultowej Autobiografii: Było nas stu w każdym z nas leń za dwóch, ale jeden przyświecał nam cel. Za kilka lat iść z dyplomem przez świat, mieć to, co chcę… Red bulla łyk i nauka po świt, niecierpliwy w nas ciskał się duch, dostałem pięć popłakałem aż się… W końcu mam chęć.

A teraz dwa miesiące luzu i zabawy!

Galeria * Część artystyczna - mp4

Zostaw komentarz