Warsztaty WSEI dla maturzystów ZSG
2013-03-11 07:27:02

Warsztaty dla maturzystów

W czwartek 7 marca 2013 r. wykładowcy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie poprowadzili dla klas maturalnych zajęcia fakultatywne przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Zajęcia z matematyki poprowadził doktor habilitowany nauk matematycznych, profesor nadzwyczajny WSEI Jan Szynal z Wydziału Ekonomii. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie dział dotyczący figur obrotowych. Profesor zwrócił uwagę maturzystom, że matematyki nie można nauczyć się na pamięć, ale należy ją zrozumieć, wówczas nie będzie problemu z rozwiązaniem innych zadań. Poprowadzony przez niego wykład podobał się wszystkim uczniom. Kolejne zajęcia fakultatywne, w których uczestniczyli to język angielski. Poprowadziła je mgr Justyna Kamińska, lektor języka angielskiego WSEI, posiadająca uprawnienia egzaminatora w zakresie egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Podczas tych zajęć uczniowie przypomnieli sobie procedury związane z egzaminem maturalnym z języka angielskiego, wykładowca radziła uczniom jak rozwiązywać zadania, by niepotrzebnie nie tracić punktów. Poprowadziła również krótkie ćwiczenia językowe.

Nowoczesne podejście do dydaktyki pozwala na wspieranie uczniów przez nauczycieli akademickich. Miejmy nadzieję, że współpraca szkoły i WSEI będzie znacząca w przygotowaniu młodzieży do najważniejszego dla nich egzaminu na tym etapie nauczania.

Galeria

Zostaw komentarz