Według Perspektyw ZSG jest najlepszą szkołą w Powiecie Łęczyńskim
2016-01-18 13:43:26

Według Perspektyw ZSG jest najlepszą szkołą w Powiecie Łęczyńskim

Znane są już wyniki 18. Edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016. Po raz  kolejny dobrze ocenione zostały technika Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Znalazły się one w pierwszej 30 techników w województwie lubelskim:

19 miejsce - Technikum Elektryczne w ZS Górniczych w Łęcznej (kształcące w zawodzie: technik elektryk)

28 miejsce - Technikum Górnicze w ZS Górniczych w Łęcznej (kształcące w zawodzie: technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik przeróbki kopalin stałych).

Kapituła rankingu bierze pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Dostarcza wszechstronnych informacji na temat osiągnięć danej szkoły odpowiadając na oczekiwania potencjalnych uczniów.

Technika Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej od kilku lat zajmują najlepszą lokatę w Powiecie Łęczyńskim i bardzo dobrą w województwie lubelskim. Wyniki te potwierdzają wysoką jakość kształcenia w ZSG.

Zostaw komentarz