Wiedza biletem do Brukseli
2014-02-26 12:13:32

Wiedza biletem do Brukseli!

Emil Basiakowski, uczeń Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej na początku kwietnia wyjedzie do Brukseli! Wyjazd ten jest główną nagrodą w konkursie „Wiedza biletem do Brukseli” zorganizowanym przez prof. Zbigniewa Zaleskiego Posła do Parlamentu Europejskiego. W programie wyjazdu przewidziane jest zwiedzanie zabytków Brukseli oraz wizyta w Parlamencie Europejskim.

W konkursie wzięły udział szkoły województwa lubelskiego – po jednej z każdego powiatu. W Powiecie Łęczyńskim konkurs odbył się 26 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Przewodniczącym komisji był Andrzej Skórski pracownik biura poselskiego.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań młodzieży problematyką integracji kontynentu, a także życiem społecznym, politycznym oraz gospodarczym naszego kraju w Unii Europejskiej. Treścią konkursu była wiedza dotycząca historii i funkcjonowania instytucji europejskich.

Uczestników konkursu powitał Arkadiusz Marucha Dyrektor Zespołu szkół Górniczych w Łęcznej, który przedstawił założenia konkursu oraz  życzył sięgnięcia po główną wygraną – bilet do Brukseli!

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas I-III Technikum Górniczego i Elektrycznego. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania przygotowane w języku polskim i angielskim.

Zwycięzcami zostały następujące osoby:

I miejsce – Emil Basiakowski, IId TE

II miejsce – Kamil Zarzycki, IId TE

III miejsce – Robert Skoczylas, IIIc TG

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, najważniejszą nagrodą był symboliczny bilet do Brukseli. Pozostali obdarowani zostali szkolnymi gadżetami. Gratulujemy!

Galeria

Zostaw komentarz