Wiedza przepustką do pracy
2017-06-23 12:25:20


Wiedza przepustką do pracy

23 czerwca 2017 r.  podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego pięciu tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej otrzymało Przepustkę do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. w Bogdance. Przepustki wręczyła Agata Warda Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkim oraz Krzysztof Chołast Główny Elektryk LW „Bogdanka” S.A.

Zwracając się do laureatów projektu Pani Agata Warda stwierdziła: Profesor Władysław Bartoszewski powiedział, że „Są w życiu rzeczy, które warto i są rzeczy, które się opłaca”. A ja mówię - warto się uczyć bo to się opłaca. Zdobyta wiedza, wysoka średnia stała się przepustką do zdobycia wymarzonego miejsca pracy.

Projekt „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. w Bogdance – Potrzebujemy najlepszych” został zainicjowany 17 maja 2017 r. poprzez podpisanie listu intencyjnego pomiędzy kopalnią w Bogdance a Zespołem Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim. Ma na celu wzbudzenie wśród uczniów szkół górniczych maksymalnej motywacji do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie kształcenia zawodowego.

Nagrodę w postaci pracy w kopalni otrzymali: Paweł Kot, Patryk Olszewski, Andrzej Onyszko, Rafał Podgornow, Marek Szelepusta, absolwenci kierunku technik elektryk. Uczniowie przez cztery lata nauki wypracowali sobie tę przepustkę poprzez uzyskanie wysokiej średniej ocen z przedmiotów zawodowych. Uzyskując takie rezultaty w nauce zasłużyli na szczególne wyróżnienie i mogą być wzorem dla innych młodych ludzi.

Galeria

Zostaw komentarz