Wigilijne spotkanie w ZSG
2019-12-20 11:58:17Wigilijne spotkanie w ZSG

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie.

 

Matka Teresa z Kalkuty

 

 

W świątecznej, pełnej radości atmosferze 20 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział Wioletta Wachewicz Sekretarz Powiatu, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele i uczniowie.  

Święta Bożego Narodzenia mają dla Polaków wyjątkowy wymiar. Gromadzą przy rodzinnym stole całe pokolenia, osoby na co dzień mieszkające daleko od siebie. Dzisiejsze spotkanie jest dla społeczności szkolnej taką rodzinną uroczystością podczas, której również będziemy łamać się opłatkiem.  – mówił Arkadiusz Marucha, dyrektor ZSG. Życzył wielu głębokich i radosnych przeżyć w rodzinnym gronie oraz wszelkiego dobra w nadchodzącym Nowym Roku 2020. Do świątecznych życzeń dołączyła się pani Wachewicz.   

 Zanim uczniowie przedstawili Etiudę Wigilijną pod tytułem ”Nie było miejsca” ks. Paweł Kotowski poprowadził modlitwę oraz odczytał fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu.

Wzruszająca, skłaniająca do refleksji etiuda przypomniała zebranym prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia. Jej treść oddają słowa „Betlejem jest po to, bym rodził się na nowo w ludzkich sercach, zwłaszcza tych, które są zranione.”

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd oraz dzieleniem się opłatkiem.

Niech Święta Bożego Narodzenia upłyną wszystkim w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Autorką wyjątkowego, poruszającego serca scenariusza etiudy jest dr Marzena Golan.

Galeria

Zostaw komentarz