Wojewódzki Przegląd Teatrów
2013-05-27 12:55:23

Łęczyńskie talenty docenione

24 maja 2013 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowania XV edycji Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom.

W kategorii teatrów młodzieżowych wyróżnienie otrzymała Grupa Teatralna „Liberum Veto” z Zespołu szkół Górniczych w Łęcznej. Doceniona została za prostotę scenicznego przekazu trudnych problemów społecznego wykluczenia w spektaklu „Tolerancyja, zacna Pani” w reżyserii Marzeny Golan. Wyróżnienie otrzymał również Grzegorz Gil za kreację „Postaci z krzywą twarzą” w spektaklu „Tolerancyja, zacna Pani”.

Młodzież z „Liberum Veto” już po raz drugi została doceniona za dokonania teatralne przez organizatora wojewódzkiego przeglądu teatrów. Gratulujemy tak dużego sukcesu, który poprzedzony został wcześniejszymi eliminacjami. Najpierw powiatowymi, które odbyły się17 kwietnia 2013r. w Centrum Kultury w Łęcznej, a następnie wojewódzkimi pod nazwą Festiwal Najciekawszych Widowisk zorganizowanymi w dniach 13-14 maja 2013 roku w Lublinie.

Udział w tego rodzaju imprezach kulturalnych daje możliwość prezentacji dorobku artystycznego oraz pozwala na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji teatralnej. We współczesnym świecie ważne jest, aby szkoła i środowisko lokalne tworzyły sprzyjające warunki do rozwijania aktywności twórczej wśród młodych. Grupa teatralna z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej w pełni wykorzystała daną im możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz odkrywaniu i rozwijaniu własnych talentów.

Zostaw komentarz