Wolontariat to dobry wybór
2017-10-11 13:55:23
Wolontariat to dobry wybór

11 października 2017 r. uczniowie klasy 1d z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięli udział w spotkaniu otwartym dotyczącym idei wolontariatu. W Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęcznej. Wszystkich powitała dyrektor Anna Płoszaj, zachęcając do bezinteresownego zaangażowania. Następnie pracownicy ośrodka zapoznali uczniów z ideą pomocy tym, którzy potrzebuję jej bardziej niż inni.

Osoby, które zdecydują się na dołączenie do Klubu Wolontariatu działającego przy ŚDS w Łęcznej, będą miały możliwość uzyskania certyfikatu według Modelu LEVER. Będą mogli również szlifować swoje kompetencje, rozpoznać własne mocne strony, kontynuować pasje i realizować marzenia. Warto zabiegać o certyfikat Model LEVER, bo może stać się on przepustką do znalezienia ciekawej i atrakcyjnej pracy. I jest on honorowany także poza granicami Polski.

Obecni na spotkaniu uczniowie ZSG oraz ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej zapoznali się z działalnością ośrodka oraz obejrzeli jego pomieszczenia i pracownie m.in. pracownię techniczno gospodarczą, plastyczną, krawiecką, informatyczną a także kuchnię, jadalnię, salę rehabilitacyjną. Na zakończenie obejrzeli film dotyczący pomocy chorym. Miejmy nadzieję, że znajdą się tacy, którzy zechcą dołączyć do klubu wolontariatu. Spotkania dla chętnych odbywają się w ŚDS w Łęcznej w środy od godz. 16.00-18.00. Prowadzi je terapeuta pedagog Agnieszka Kot. Czas poświęcony na wolontariat można zadeklarować według własnych możliwości. Kontakt tel. 81 762 72 74.

Spotkanie z młodzieżą było jednym z punktów Obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, przygotowanego przez ŚDS we współpracy z grupą wsparcia ,,Klub Akacjowa” pod corocznym hasłem Święto Rodzin.

Galeria
Zostaw komentarz