Wybitni uczniowie nagrodzeni przez Starostę Łęczyńskiego
2017-03-08 07:52:53


Wybitni uczniowie nagrodzeni przez Starostę Łęczyńskiego

W miniony piątek 24 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łęczyńskiego otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Za wyniki osiągnięte w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymali uczniowie z trzech szkół: Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej, Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej i Zespołu Szkół im. Simona Bolivara w Milejowie.

Stypendyści ZSG to: Patryk Olszewski - 5,08 (kl. 4d), Rafał Podgornow - 5,08 (kl. 4d), Szymon Osieleniec - 4,86 (kl. 3a), Adrian Roczon - 5,00 (kl. 2d), Daniel Roślik - 4,80 (kl. 2d).

Na uroczystą galę stypendialną zaproszeni zostali uczniowie, rodzice i dyrektorzy szkół. Starosta Łęczyński Roman Cholewa wręczył laureatom stypendia, gratulował im bardzo dobrych wyników w nauce oraz życzył, by przełożyły się one na udaną ścieżkę zawodową w przyszłości. Gratulował także rodzicom wspaniałego wychowania synów i córek.

Stypendia w wysokości 200 zł miesięcznie otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli wysoką średnią - od 4,75 wzwyż. Za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i sportowej, co najmniej na poziomie wojewódzkim, uczniowie otrzymali stypendia jednorazowe, również w wysokości 200 zł.

Uczniowie, którzy w tym roku kończą naukę otrzymają stypendia od lutego do kwietnia, pozostali od lutego do czerwca. Stypendia zostały przyznane w ramach powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży.

Galeria

Zostaw komentarz