X Forum Trzeźwości
2015-10-13 13:37:07
X Forum Trzeźwości

9 października 2015r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęcznej odbyło się X Forum Trzeźwości pt. „Trzeźwość daje mi godność”,  zorganizowane przez Regionalne Centrum Trzeźwości  „Maksymilian” w Łęcznej. Patronat nad Forum objęli: Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Burmistrz Miasta Łęczna oraz Starosta Łęczyński.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Łęczyński Roman Cholewa, sekretarz Urzędu Miasta Jerzy Małek, przedstawiciele Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich, pedagodzy, psycholodzy oraz bibliotekarze. W forum uczestniczyła również grupa uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Zgromadzonych powitała Joanna Kamińska Prezes Regionalnego Centrum Trzeźwości „Maksymilian”, następnie przedstawiła prezentację dotyczącą działalności klubu. W dalszej części forum terapeuta Anna Konstanciuk wystąpiła z referatem „Trzeźwość daje godność”. Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji zapoznali ze statystykami w obszarze: przemoc w rodzinie, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz alkoholizm sprawców czynów karalnych.

Tradycyjnie podczas forum z montażem słowno-muzycznym wystąpiła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej pod kierunkiem Agnieszki Mazurkiewicz. Przygotowali oni przedstawienie pt. „Wyznanie”. Była to krótka historia życia dziewczyny, która przyjaźniła się z młodymi ludźmi, dla których alkohol, imprezy, narkotyki były na porządku dziennym. Osiemnaste urodziny kolegi miały być okazją do super zabawy. Przejażdżka po alkohol, brawura, poślizg, koziołkowanie, wypadek, śmierć kolegi, 12. godzinna operacja. Te zdarzenia na zawsze zmieniły życie dziewczyny. Poprzez to przedstawienie młodzież chciała przekazać, że alkohol zawsze zniekształca postrzegana przez nas rzeczywistość. Odbiera rozum, a zmysłom zdolność prawidłowej oceny sytuacji. Ceną za to jest ludzkie życie i zdrowie. 

Galeria
Zostaw komentarz