XIV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości
2018-12-08 10:55:25


XIV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Etap zawodów szkolnych XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami. 6 grudnia do rozwiązania testu  przystąpiło 11 uczniów z klasy 2d Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze, realizowana od 2005 r. zyskała status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Tegoroczny test zawierał 50 pytań, na udzielenie odpowiedzi było 60 minut. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą odpowiadając między innymi na pytania typu: Kto był autorem reformy monetarnej wprowadzającej złotego w 1924 roku?, Jaka jest kolejność faz klasycznego cyklu koniunkturalnego?, Czym jest phishing?

Wyniki etapu szkolnego znane będą 3 stycznia 2019 r. Życzymy uczniom biorącym udział w olimpiadzie, aby przeszli do kolejnego etapu.

Uczniów przygotowywali nauczyciele: Ewa Pytka i Andrzej Pytka.

Galeria

Zostaw komentarz