Z wizytą u Matki – maturzyści z ZSG na Jasnej Górze
2013-10-21 14:19:33

Z wizytą u Matki – maturzyści z ZSG na Jasnej Górze

W tym roku po raz XXIX maturzyści Archidiecezji Lubelskiej zgromadzili się przed obliczem Jasnogórskiej Pani. We wspólnej modlitwie w intencji zdania egzaminów, zawierzenia dalszej drogi życiowej uczestniczyli również uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Do częstochowskiego sanktuarium wyruszyli w sobotę 19 października 2013r. Hasłem, które w Roku Wiary przyświecało tegorocznym maturzystom były słowa: „Wiem, komu uwierzyłem”.

O. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry witając przybyłą młodzież mówił: – „Bardzo się cieszę, że dokonaliście cudownego wyboru, aby przybyć tutaj na Jasną Górę, to wielka oznaka waszej dojrzałości i waszej zdanej matury. Bo tak naprawdę wiedza jest bardzo potrzebna (…), ale szczególnie ważne to, co jest we wnętrzu, jak dojrzały jest człowiek, na ile dojrzewa jako człowiek w Chrystusie”.

Jasnogórskie spotkanie maturzystów  rozpoczęło się o godz. 17.00 Mszą św., której przewodniczył bp Artur Miziński. – „Tu u Tronu Matki chcemy szukać mocy, by w sposób odpowiedzialny budować naszą przyszłość pozostając wierni naszemu powołaniu, temu jedynemu, którym nas Bóg obdarzył” – mówił do zgromadzonej młodzieży. Podczas Mszy św. uczniowie przy zapalonych świecach odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali Aktu Zawierzenia swego życia Matce Bożej Częstochowskiej.

W trakcie pielgrzymki młodzież wzięła udział w modlitwie różańcowej, Apelu Jasnogórskim oraz Drodze Krzyżowej na wałach.

Wizyta w Częstochowie, duchowej stolicy Polski była dla wszystkich okazją do indywidualnej modlitwy przed obliczem Czarnej Madonny, spowiedzi, a także zakupu pamiątek, które podczas Mszy św. zostały poświęcone.

Wspólnie z maturzystami pielgrzymowali nauczyciele: Zofia Jarosiewicz, Adam Matej, Marzena Szypulska oraz ks. Tomasz Konstanciuk.

Miejmy nadzieję, że modlitwa u stóp Matki Bożej umocni maturzystów, pomoże im dokonywać właściwych wyborów i odważnie wkroczyć w dorosłe życie.

Galeria

Zostaw komentarz