Zakończenie roku dla klas IV
2019-04-26 12:02:31


Zakończenie roku dla klas IV

Uroczystość zakończenia roku klas czwartych w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyła się 26 kwietnia i rozpoczęła mszą św. w parafii św. Barbary. Następnie uczniowie zgromadzili się w auli im. J. Samsonowicza, by pożegnać nauczycieli i odebrać upragnione świadectwa. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wicestarosta Łęczyński Dawid Kostecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Karaś.

Dyrektor ZSG zwracając się do czwartoklasistów mówił: Lata spędzone w szkole to czas poznawania swoich mocnych i słabych stron, kształtowania umiejętności i pogłębiania wiedzy. Przed wami jeszcze ważne egzaminy, wiem że jesteście do nich dobrze przygotowani. Życzę wam, by zakończyły się sukcesem i życzę powodzenia w dorosłym życiu.

Starosta Łęczyński życzył uczniom mądrych wyborów i trafnych decyzji. – Konfucjusz zwykł mówić: Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu. Myślę, że wasze decyzje powinny być oparte o to, aby wybrać coś co kochacie, czym się będziecie pasjonować. Myślę, że Zespół Szkół Górniczych dał wam taką szansę – mówił.

Następnie nagrody z rąk Wicestarosty Łęczyńskiego i dyrektora ZSG otrzymali uczniowie, którzy mieli najwyższą średnią w całym cyklu kształcenia: Daniel Roślik (śr. 5,30), Adrian Roczon (śr. 5,26), Sebastian Kolbiarz (śr. 4,48), Jarosław Czubacki (śr. 4,22), Mateusz Kowalczyk (śr. 4,00), Sebastian Kocowski (śr. 4,00), Jakub Grzegorczyk (śr. 4,00.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w poczcie sztandarowym wielokrotnie reprezentowali ZSG: Mateusz Kowalczyk i Sebastian Roślik oraz wyróżnili się aktywnym uczestnictwem w życiu szkoły: Karol Kwiatkowski i Filip Roczon.

Maturzystów pożegnali młodsi koledzy dziękując za wspólnie spędzone lata, natomiast przedstawiciele klas kończących  podziękowali dyrekcji i gronu pedagogicznemu za czas nauki i atmosferę życzliwości, która sprawiła, że czuli się tutaj tak jak w domu.

Ostatnim akcentem uroczystości było spotkanie z wychowawcami, odebranie świadectw i pamiątkowe zdjęcie.

Galeria

Zostaw komentarz