Zakończenie roku szkolnego 2015
2015-06-29 14:45:24

Zakończenie roku szkolnego w ZSG

26 czerwca 2015 r. wreszcie nadszedł długo oczekiwany koniec roku szkolnego. Przed młodzieżą czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Uroczystość kończąca rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej poprzedzona została Mszą św. sprawowaną w kościele św. Barbary. Tradycyjnie uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycił przedstawiciel organu prowadzącego szkołę. Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński zwracając się do młodzieży i nauczycieli życzył, aby te wakacje były spełnieniem ich marzeń. Renata Okoń Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom za całoroczny trud włożony w kształcenie młodzieży.

Natomiast Dyrektor szkoły Arkadiusz Marucha wspomniał najważniejsze wydarzenia z minionego roku szkolnego: uruchomienie ośrodka egzaminacyjnego i warsztatów górniczych na Pasterniku, sukcesy sportowe i przedmiotowe, podpisanie umów patronackich z UMCS i Politechniką Lubelską, otrzymanie po raz trzeci z rzędu tytułu Szkoła Innowacji. Podziękował wszystkim za dotychczasowy wysiłek i efektywne działania i zachęcał do zdrowego i aktywnego spędzenia wakacji.

Jak powiedział Stefan Żeromski: Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować. Z tego niezmierzonego źródła w minionym roku szkolnym szczególnie obficie czerpali niektórzy spośród uczniów. Pięciu najlepszych zostało nagrodzonych smartfonami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Byli to:

  1. Patryk Olszewski z klasy 2d
  2. Rafał Podgornow z klasy 2d
  3. Mateusz Pytka z klasy 1d
  4. Szymon Osieleniec z klasy 1a
  5. Jakub Okoń z klasy 1d

Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4.0 i powyżej, otrzymali stypendium ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Byli to: Wojciech Niećko z klasy 2m, Magdalena Bodzak z klasy 3c, Marek Szelepusta z klasy 2d, Rafał Włodarczyk z klasy 2d, Łucja Grabczak z klasy 1c, Aleksandra Krzysztoń z klasy 3c, Michał Marcinek z klasy 2d, Natalia Wachnik z klasy 1c, Piotr Szalast z klasy 2d, Adrian Winiarczyk z klasy 2a, Luiza Mydlak z klasy 2c, Paweł Kot z klasy 2d, Radosław Świder z klasy 3a, Hubert Lipko z klasy 1b, Anna Przybylska z klasy 2c, Żaneta Semeniuk z klasy 2c, Emil Basiakowski z klasy 3d, Przemysław Blicharz z klasy 2a, Mateusz Dobosz z klasy 2a, Mateusz Mroczek z klasy 2d, Damian Mrozik z klasy 3b.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnosili sukcesy sportowe i godnie reprezentowali szkołę w turniejach sportowych. Docenione zostały także osoby, które w ciągu roku nie opuściły ani jednej godziny nauki.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli film pokazujący jak miniony rok szkolny wpisał się w pamięci uczniów. Specjalnie na ten dzień przygotowali go uczniowie z Koła Dziennikarsko -Fotograficznego.

Uroczystość została wzbogacona piosenkami: „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar oraz „Rather Be” z repertuaru Clean Bandit, pięknie wykonanymi przez Klaudię Nejman z klasy 2c. Następnie uczniowie udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas, aby otrzymać zasłużone świadectwa.

Galeria

Zostaw komentarz