Zakopane, Zakopane, słońce, góry i górale
2019-10-03 07:57:43


Zakopane, Zakopane, słońce, góry i górale

25 września 2019 r. grupa 28 uczniów z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszyła na wycieczkę do Zakopanego. Pogoda dopisywała im wyjątkowo, humory również. Wszyscy wrócili zadowoleni i przekonani, że to nie ostatni w tym roku szkolnym tak atrakcyjny wyjazd.

Pierwszego dnia po przyjeździe pojechali do sanktuarium na Krzeptówkach, następnego dnia wyruszyli na Słowację, by zwiedzić Bielańską Jaskinię i pochodzić po słowackich Tatrach. Po tej wyprawie wyruszyli do Aquaparku w Zakopanem, gdzie spędzili sporo czasu regenerując siły, już po obiadokolacji znaleźli jeszcze czas i ochotę, by rozegrać turniej w bilarda.

W piątek wyruszyli do Morskiego Oka, „niemal przebiegli”, tę niemal spacerową trasę, najpóźniej dotarli wuefiści, którzy tłumaczyli, że „delektowali się pięknem gór”. Tego dnia obiad spożywali w fantastycznej, jak zapewniali, pizzerii „Czikago” w Zakopanem. Najlepsza to zdaniem opiekunów Adama Mateja i Piotra Gałata: „Sałt Karolajn”, ale godne polecenia są też „Masecziuset” i „Kentaki”. Wieczorem znowu stanęli do turnieju bilarda, zwycięzcami ponownie okazali się wuefiści, jak twierdzili: „Nie mogło być inaczej”.

W sobotę pojechali na Krupówki spojrzeć na Gubałówkę i Giewont, jak wszędzie smartfony poszły w ruch. Na dole na targu zrobili jeszcze ostatnie zakupy: oscypki oraz zakopiańskie pamiątki. Naturalnie wszyscy zamierzają tam jeszcze wrócić.

Zostaw komentarz