Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie „Pomyśl logicznie”
2020-02-24 12:17:13

Łęczna, dnia 24 lutego 2020r.

 

                        Nauczyciele matematyki

 

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pomyśl logicznie”, który odbędzie się 26 marca 2020r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest przećwiczenie naturalnych zdolności intelektualnych oraz poprawa umiejętności w rozwiązywaniu zadań logicznych. Pięciu finalistów konkursu otrzyma atrakcyjne nagrody.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie każdej klasy. (Zadanie przykładowe: Czterech panów zakupiło w centrum handlowym prezenty dla swoich żon. Razem wydali 770 seso. Andrzej kupił bluzkę, tokarz kupił sweter. Żoną Cezarego jest Alina. Barbara nie jest żoną Damiana. Cezary nie jest inżynierem. Bogdan wydał najmniej pieniędzy. Lekarz ma na imię Andrzej. Malarz zapłacił 70 seso za pończochy. Damian ma dwa razy więcej lat niż tokarz. Jeden z panów ma 42 lata. Cezary wydał tyle, ile malarz i Andrzej razem. Bluzka kosztowała 140 seso. Tokarz ma 26 lat. Mąż Danuty ma 36 lat i jest lekarzem. Czesława otrzymała sukienkę.

         Jakie zawody mają poszczególni panowie, ile mają lat, co kupili, ile zapłacili za prezenty, jakie imiona mają ich żony?)

Prosimy o potwierdzenie udziału w konkursie (telefonicznie lub sms na numer 693151520 (Iwona Czech- koordynator konkursu) do 17 marca 2020r.

(w wiadomości proszę podać nazwę szkoły oraz imię i nazwisko osoby do kontaktu)

Szczegóły konkursu: regulamin, zgoda rodziców (RODO), kilka przykładowych zadań wraz z odpowiedziami znajdują się w zakładce Kokursy.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

 

Zostaw komentarz