Zawodniczki GKS Górnika Łęczna w szkole górniczej
2019-03-27 20:34:50

Zawodniczki GKS Górnika Łęczna w szkole górniczej

Cztery Mistrzynie Polski, grające w pierwszej drużynie GKS Górnika Łęczna, 26 marca poprowadziły zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Pierwszą godzinę młodzież z kl. 1d spędziła na  boisku, gdzie po intensywnej rozgrzewce, poprowadzonej przez „górniczki”, wzięła udział w przygotowanych przez nie grach zespołowych. Następną godzinę młodzież spędziła w sali, gdzie miała okazję wysłuchać opowieści sportsmenek o piłce nożnej kobiet. Zachęcały również chłopców do przyjścia na ich mecze. Najbliższy znaczący mecz ma być rozegrany 5 kwietnia o g. 18 na Arenie Lublin. Będzie to mecz towarzyski Polska - Włochy. Trzy z obecnych powołane zostały do reprezentacji Polski.

Dziewczęta opowiadały o swojej karierze, piłkarskiej pasji, wartości podążania swoją ścieżką, ale też pytały chłopców o ich przyszłość zawodową i czy nie boją się pracy pod ziemią? Na pamiątkę spotkania przekazały dyrektorowi ZSG Arkadiuszowi Marusze piłkę ze swoimi autografami.

Zajęcia odbyły się w ramach praktyk, które pani Emilia Zdunek odbywa w szkole górniczej jako studentka psychologii na WSEI. Towarzyszące jej tego dnia zawodniczki GKS Górnika Łęczna to: Sylwia Matysik, Alicja Dyguś i Dominika Grabowska.

Dziękujemy za bezcenną lekcję.

Galeria
Zostaw komentarz