Zdobyli indeks teraz powalczą „O Złotą Lampkę”
2014-01-17 12:31:16

Zdobyli indeks teraz powalczą „O Złotą Lampkę”

W tym roku tylko Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej będzie reprezentować Lubelszczyznę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”.

Jacek Werner i Karol Kot, uczniowie klasy IVa z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej zajęli IV miejsce w IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”. Do grona finalistów zakwalifikowało się sześć z siedemnastu drużyn. Finaliści na tym etapie mają już zagwarantowany indeks Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej. Olimpiada wpisana została na ministerialną listę konkursów i olimpiad, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, dzięki czemu finaliści już dzisiaj mogą cieszyć się maksymalnym wynikiem tej części egzaminu.

10 kwietnia 2014 r. uczniowie ZSG będą jeszcze walczyć o tytuł laureata i o zaszczytne trofeum - Złotą Lampkę.

Olimpiada odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. Uczniowie wraz z Witoldem Ogórkiem, nauczycielem przedmiotów zawodowych wyjechali już w środę 15 stycznia, aby dotrzeć na czas i wypocząć przed trudnymi zmaganiami. Organizator, ZS w Bieruniu zapewnił uczestnikom nocleg w hotelu „Adria”. Zmagania konkursowe rozpoczęły się w czwartek o godz. 9.00. Uczniowie musieli w czasie 45 min. rozwiązać test składający się ze 100 pytań. Uczestnicy pisali testy indywidualne, ale suma punktów obu członków drużyny decydowała o zakwalifikowaniu się do finału. Karol i Jacek zdobyli 173 punkty na 198 możliwych i tym samym zakwalifikowali się do III etapu olimpiady. Solidna praca uczniów ZSG w Łęcznej, których przygotowywali nauczyciele przedmiotów zawodowych już po raz trzeci przyniosła bardzo dobre efekty.

Jury składające się z przedstawicieli Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz opiekunów wszystkich drużyn obserwowało pracę uczestników z podium w auli szkolnej. Pracą jury, złożonego z opiekunów wszystkich reprezentacji, kierował dr inż. Jan Kania, adiunkt Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Finaliści IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Mysłowicach

II miejsce – Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku

III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

IV miejsce – Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej

V miejce ex aequo – Powiatowy Zespół nr 6 Szkół Zawodowych  i Ogólnokształcących im. prof. Kazimierza Bielenina w Brzeszczach oraz Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu.

Galeria

 

Zostaw komentarz