ZSG dołączyła do akcji Godzina dla Ziemi
2019-04-01 10:45:08

Dołączyliśmy do akcji Godzina dla Ziemi

W tym roku ZSG postanowiła dołączyć do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”. Już w piątek na budynku szkoły rozpoczęło się odliczanie czasu do godziny „zero”.

W sobotę 30 marca punktualnie o godz. 20.30 zgasły światła na ternie szkoły i jej obiektów sportowych. Do akcji włączyło się także Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Akcja przebiega pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu” i polegała na symbolicznym zgaszeniu świateł i urządzeń elektrycznych na jedną godzinę.

Co roku na godzinę gasną światła na znanych zabytkach, pomnikach i obiektach na całym świece także w Polsce m.in. na: operze w Sydney, bramie Indii w Bombaju, piramidach w egipskich w Gizie, bazylice św. Piotra w Watykanie, wieży Eiffla, pałacu Buckingham w Londynie, moskiewskim Kremlu i Empire State Building w Nowym Jorku. 

W Polsce gasną iluminacje takich obiektów, jak Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura czy Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie.

Galeria

Zostaw komentarz