ZSG na Dzień Kobiet w Podgłębokiem
2013-03-11 11:17:16

ZSG na Dzień Kobiet w Podgłębokiem

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem uczniowie z Grupy Teatralnej Liberum Veto działającej w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zaprezentowali sztukę Biała suknia. Spektakl był prezentem Wicestarosty Łęczyńskiego Kazimierza Budki dla pracowników i wychowanek Ośrodka z okazji Dnia Kobiet.

Biała suknia  opowiada o losach trzech par, których dzieje toczą się w odległym od siebie czasie. Przedstawienie przybliżyło dziewczętom tradycję zaślubin na tle przemian społeczno obyczajowych w Łęcznej. Scenariusz przedstawienia, w oparciu o dwa opowiadania Marii Kieres-Kramek: Legenda w Łęcznej oraz Biała suknia, przygotowała, opiekunka Liberum Veto.

Wszystkie historie łączyła osoba ducha - narratora, który kolejno ożywiał aktorów poszczególnych scenek. W tę rolę wcieliła się Marzena Golan opiekunka grupy, która podjęła się zastąpić ucznia odbywającego w tym czasie praktyki zawodowe w LW „Bogdanka” S.A. Pani profesor w roli aktorki wypadła „super” jak zapewniali ją podopieczni. Występ obejrzały wszystkie wychowanki Ośrodka w Podgłębokiem, spektakl bardzo się spodobał a aktorzy zostali zaproszeni z następnym przedstawieniem.

Dyrektor Maria Radko zaprosiła uczniów i opiekunów na obiad, podczas którego opowiedziała o pracy tego największego w  Polsce Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Spotkanie było cenną lekcją dla uczniów ZSG, którzy mieli okazję poznać placówkę, która nie tylko kształci, ale też duży nacisk kładzie na wychowanie i kształtowanie właściwych postaw.

Przedstawienie - mp4 * Galeria

Zostaw komentarz