ZSG na Targach Edukacyjnych 2015
2015-03-27 10:32:52
ZSG na XI Targach Edukacyjnych "EDUKACJA 2015"

W dniach 24 - 25 marca 2015 r. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Lublinie odbyły się XI Targi Edukacyjne Edukacja 2015. Swoją ofertę zaprezentowało ok. 100 wystawców: szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego, uczelnie wyższe m.in. z Lublina, Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Kielc, Torunia, Dęblina, Białej Podlaskiej oraz firmy z branży edukacyjnej.

Lubelskie Targi Edukacyjne to jedyna po tej stronie Wisły impreza tłumnie odwiedzana przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Tradycyjnie Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej prezentował na niej swoją ofertę edukacyjną. Do podjęcia nauki zachęcali: Justyna Oziemczuk, Natalia Podleśna, Martyna Hryciuk, Wojciech Niećko, Piotr Jędruszak, Michał Kozik i Dawid Brzozowski – uczniowie klas górniczych i elektrycznych.

W uroczystości otwarcia Targów Edukacyjnych wzięli udział między innymi: Krzysztof Babisz- Lubelski Kurator Oświaty, Ewa Dumkiewicz-Sprawka - Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz  Rafał Dobrowolski - Kierownik Oddziału Edukacji w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy szkół, pracownicy oświaty oraz licznie zgromadzona młodzież. Odczytane zostały listy wystosowane przez Sławomira Sosnowskiego - Marszałeka Województwa Lubelskiego oraz Wojciecha Wilka - Wojewodę Lubelskiego z okazji odbywających się Targów.

Podczas dwóch dni zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiania z uczniami i pracownikami. Na wielu stoiskach prezentowany był sprzęt wykorzystywany podczas zajęć  praktycznej nauki zawodu np. transformator Tesli. Targi Edukacyjne ułatwiają również znalezienie odpowiedzi na nurtujące gimnazjalistów pytania. Są miejscem, w którym uczniowie poznają praktyczne aspekty wiedzy, sprawdzają, jakie zawody mogą wykonywać wybierając konkretną szkołę, wymieniają się doświadczeniem.

Potencjalni kandydaci odwiedzający stoisko ZSG w Łęcznej najczęściej pytali o zasady rekrutacji, sposób realizacji zajęć i praktyki zawodowe. Pojawiało się też pytanie o bursę szkolną. Reprezentujący ZSG uczniowie podkreślali, że niewątpliwym atutem naszej szkoły jest ciekawy i poszukiwany na rynku pracy zawód, gwarantujący stabilizację finansową.

Oferta edukacyjna ZSG obecnie obejmuje następujące zawody:

- Technik górnictwa podziemnego

- Technik przeróbki kopalin stałych

- Technik mechanik

- Technik elektryk.

Wszystkich zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły 28 kwietnia 2015 r.

Galeria


Zostaw komentarz