ZSG otrzymał kolejny certyfikat „Szkoła Innowacji”
2019-05-28 13:06:13ZSG otrzymał kolejny certyfikat „Szkoła Innowacji”

22 maja 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji odbyła się VII Gala podsumowująca edycję Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i Konkursu „Lider Innowacji”. W gronie 32 szkół, które w 2019 roku uhonorowane zostały Certyfikatem Szkoła Innowacji znalazły się trzy szkoły Powiatu Łęczyńskiego: Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach i Zespół Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej. 

W tym ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu wziął udział reprezentant ZSG, Henryk Harmasz Kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Od wielu lat organizatorem Konkursu jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Przedsięwzięciu patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Kurator Oświaty w Lublinie.

Głównym celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.
Zostaw komentarz