ZSG po raz piąty uhonorowany certyfikatem Szkoła Innowacji
2017-04-21 10:50:35


ZSG po raz piąty uhonorowany certyfikatem Szkoła Innowacji

20 kwietnia 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala piątej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji".

W tym ważnym dla środowiska edukacyjnego wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyńskiego: Edyta Król wicedyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Dorota Makara dyrektor Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz Jan Trojak dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach.

Organizatorem Konkursu  jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Przedsięwzięciu patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Głównym celem Konkursu jest wyróżnienie i promowanie szkół nowoczesnych, innowacyjnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność i kreować najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji.

W gronie 33 szkół, które w 2017 roku uhonorowane zostały Certyfikatem Szkoła Innowacji znalazły się trzy szkoły Powiatu Łęczyńskiego: Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej i Zespół Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej. 

Zostaw komentarz